תפריט
חייגו להזמנות וייעוץ חינם: 04-6415541 04-6415541

יציקות טרצו אותנטיות

טרצו (terrazzo): תערובת מחומרי האדמה. 9

ככלל, עבודות בטון מאפשרות לאדריכלים ומומחים לתכנון סביבתי או פיתוח חוץ וורסטיליות ומנעד עשיר של פתרונות ויזואליים ופונקציונאליים. מרצפות טרצו הן רק דוגמא אחת מיני רבות, ליכולות הבטון להתאים למגוון צרכים ולייצר מרקמים חדשים באמצעות ערבוב של חומרים נוספים בתוך תערובת הבטון. כאלטרנטיבה לשיטת היישום של טרצו באריחים כפי שכולנו מכירים ישנה אופציה עתיקה עוד יותר : רצפת טרצו יצוקה בשטח בדומה לשיטת היישום המקורית של הטראצו באיטליה לפני מאות שנים.אופציה זו מאפשרת יצירת משטחי טרצו טבעיים בשטחים רחבים ובמראה אותנטי.

ההיסטוריה של מרצפות הטרצו

למרצפות טרצו יש היסטוריה ארוכה ועשירה בת יותר מ-1500 שנים. מקור השם הוא העיירה Terrazzo באיטליה, שם כנראה, החלו לערבב אגרגטים במלט לרצפה בדוגמאות שונות וללטש את הרצפה עד לקבלת מראה מבריק ומגוון. הטראצו המקורי הוא תערובת אורגנית המורכבת מחומרי אדמה טבעיים ללא תוספים מלאכותיים ולכן הוא שומר על איכותו לאורך שנים רבות.

studiobeton_Terrazzo

הטראצו באריחים ["בלאטות"] היה לריצוף הפנים הנפוץ ביותר בישראל החל משנות העשרים ועד לראשית שנות התשעים. עד לשנות השבעים היה נפוץ מאוד הריצוף בטראצו מרובע במידה של 20 סנטימטר שבו כמות חצץ נמוכה יחסית ובטון לבן לא מגוון. לאחר מכן גדל מגוון הדגמים שבחלקם אגרגטים ייחודיים ובטון מגוון. כמו כן גדל השימוש במידה של 30 סנטימטר. בשנות התשעים פחת מאוד השימוש בטראצו. בעשור האחרון זוכה שוב למקום של כבוד בהיותו קל לתחזוקה, אסתטי ועמיד מאד ומתאים לאקלים הים תיכוני.

פופולריות וביקוש

הביקוש לטראצו עולה בשווקים רבים, החל ממבנים ציבוריים עם תנועה רבה כגון: בתי ספר, שדות תעופה ובתי חולים, ועד למבנים בעיצוב בסטנדרטים גבוהים כמו אולמות תצוגה ובניני משרדים וכמו כן, רצפות תעשייתיות אשר נדרשות לשחיקה גבוהה ועמידות בתקנים המחמירים ביותר. סטודיו בטון מחזירה עטרה ליושנה ברצפות טרצו מרהיבות ושימושיות.

רצפת טרצו מלוטשת

רצפות טרצו לגינות או חצרות

היתרון המשמעותי ביותר של רצפות טרצו מבטון, על פני ריצוף מחומרים אחרים כמו עץ, היא עמידות הבטון בפני מגוון תנאי מזג אוויר, התחזוקה המועטה שהוא מצריך ועלותו הנמוכה בצורה ניכרת בהשוואה לחומרים כמו שיש, אבן או פרקט. רצפת טרצו, מעבר היבט הוויזואלי והצרכים האסטטיים עליהם הן יכולות לענות – הן בחירה מאוד פרקטית וכלכלית. בנוסף, לרצפות טרצו מראה ניטראלי יחסית, שיתאים לכל מבנה, חצר, פארק או גינה של בית פרטי. פנו אלינו ונשמח להעמיד לרשותכם צוות מומחים, שיסייעו לכם בבחירת הפיתרונות המתאימים ביותר לצרכיכם הייחודיים ויכולותיכם הכלכליות.

יציקות טרצו אותנטיות בירושלים

parkways® london

דומגא לריצוף באמצעות יציקות טרצו אותנטיות

outdoor paris