תפריט
חייגו להזמנות וייעוץ חינם: 04-6415541 04-6415541

נגישות, טבע, ומה שביניהם…

מרכז המבקרים – מכתש רמון

hangashat-mihteshramon-700x525

ב -1 לספטמבר 2013 חתמה שרת המשפטים, הגב' ציפי ליבני, על תקנון שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. מטרת התקנות היא לספק לאדם עם מוגבלות המבקר באותם מקומות חוויה דומה, ככל הניתן, בטיבה ובאיכותה, לזו של מבקר שאינו אדם עם מוגבלות.
התקנות יאפשרו נגישות רציפה של מרחב בנייני הציבור ושל המרחב הפתוח, בגנים וטיילות, פארקים לאומיים, אתרי טבע ועוד.
בשנים האחרונות גיבשה רשות הטבע והגנים תכנית פעולה להנגשת אתריה ופועלת בשיתוף עם המוסד לביטוח לאומי, משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות, להכשרתם לביקורי אנשים בעלי מוגבלויות.
חברה נגישה = חברה צודקת.

פיתוח כחול- לבן עם ערך מוסף

הנגשת נחל דוד – עין גדי

hangashat-ayngedi-700x525
בתהליך המתבקש של שינוי חברתי ותרבותי בהתיחסות לאנשים עם מוגבלות בחברה בישראל, הסתיים בשנת 2004 בסטודיו בטון נהלל בע"מ, פיתוחם של מרצפי ®parkways אשר נועדו במהותם לתת מענה

ראוי לנושא הניידות וההנגשה במרחבים הפתוחים .
המטרה המרכזית היתה ליצור מרצף המשתלב בסביבה ומותאם להנגיש אתרים למגוון רחב של אוכלוסיות, מבלי לפגוע במרקם החיים העדין הקיים בשטח ותוך רגישות לעולם החי והצומח.
הדגשים העיקריים בתהליך הפיתוח היו: שימוש בחומרים עמידים וידידותיים לסביבה, יכולת השתלבות מירבית של המרצף בתא השטח, שימור מקסימאלי של הנוף ושל חווית ההליכה בטבע, ללא מכשולים.
המוצר עבר בהצלחה בדיקות עמידה בתקנים של התנגדות להחלקה, עמידות בשחיקה, התגבשות מלחים, חוזק בלחיצה ועוד.
קיימותם הגבוהה והתאמתם לאקלים הארצישראלי, יציבותם במישורים ובשיפועים, המרקמים הייחודיים והמופע הטבעי, הפכו את ®parkways למרצפים אידיאליים המאפשרים נגישות תוך השתלבות מבחינה צורנית וחומרית, כלומר- שימור אתרים לצד פיתוחם והתאמתם לכל פלחי האוכלוסיה .
צוות סטודיו בטון נהלל גאה לתרום את חלקו בקידום חברה שוויונית וצודקת יותר בישראל.