תפריט
חייגו להזמנות וייעוץ חינם: 04-6415541 04-6415541

בית הנסן – ירושלים

בית הנסן הוא מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה הממוקם בשכונת טלביה בירושלים, ברחוב גדליהו אלון 14, במבנה שהיה בעברו בית החולים הממשלתי ע"ש הַנסֶן – מרכז טיפולי לחולים במחלת הנסן (צרעת). בית החולים הוקם בשלהי המאה ה-19 בשם בית החולים למצורעים עזרת ישו כדי לשמש לאשפוז מבודד של חולי מחלת הנסן . עד שנת 2002 פעל במתכונת של מרפאת חוץ, ושיכן את המרכז הארצי למחלת הנסן של משרד הבריאות.

"מבנה בית החולים והמגרש בן 40 הדונם עליו הוא ניצב, נחשבים כבעלי ערך היסטורי ואדריכלי, ומוגדרים כמבנה לשימור. בשנים 2011–2013 עבר המתחם עבודות שימור לקראת הסבתו לייעודו החדש על ידי הרשות לפיתוח ירושלים בניהול ותכנון של משרד רן וולף. בעשור השני של שנות האלפיים, פועלים במרכז לימודי התארים המתקדמים של האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, קבוצות עשייה, מפגש, מחקר ותצוגה בתחום האמנות העכשווית, קבוצות מחקר בתחומי העיצוב והטכנולוגיה, המיזם לקולנוע וטלוויזיה של הרשות לפיתוח ירושלים וכן מוזיאון המציג תערוכה על ההיסטוריה של בית החולים ועל ההיסטוריה של בתי החולים בירושלים." – מתוך ויקיפדיה

השבילים והחצר האחורית של המתחם נוצקו במרצפי ®Parkways

של סטודיו בטון נהלל, תוך שימור מקסימאלי של התוואי הקיים. המרצפים בעלי העמידות, האחיזה והיציבות הגבוהה, מאפשרים נגישות לאתר תוך שימור חוויית הליכה טבעית, מראה נוף ארצישראלי ומופע עדין ומשלים, בגווני אבן ירושלמית ובמרקם טבעי.

חזרה ל ™Parkways – חיפויי קרקע אקולוגיים