תפריט
חייגו להזמנות וייעוץ חינם: 04-6415541 04-6415541

מרכז מבקרים ע"ש אילן רמון – מצפה רמון

מרכז מבקרים ע

אדריכלות נוף ותכנון ערים ואזורים: רז מטלון, גיא שלף

בימים אלה מסתיימות פעולות השדרוג וההנגשה של מרכז המבקרים מכתש רמון ע"ש אילן רמון, בפאתי היישוב מצפה רמון. המרכז הבנוי על שפת מצוקה של שמורת הטבע המדהימה מכתש רמון, משקיף אל עבר נופיו הקסומים דמויי פני הירח של המכתש הגדול, ומציג לצד מייצגים וסרטים בתחום הגיאולוגיה והטבע של האזור, את סיפור חייו של האסטרונאוט הישראלי הראשון אילן רמון ושל בנו אסף זיכרונם לברכה, דרך יומנים אישיים, סרטים מהחלל ועוד.
הכניסה למרכז המבקרים המחודש עוברת דרך בניין מבואה החצוב בסלע מתחת לפני הקרקע, שנבנה לאחרונה. הרחבות והשבילים סביב מתחם מרכז המבקרים, המשמש מעין שער למכתש, נוצקו במרצפי ®Parkways של סטודיו בטון נהלל בע"מ, המשתלבים ומתמזגים בצבעי המצפה ומאפשרים נגישות וניידות לכלל האוכלוסייה בשטחי המתחם כולו לרווחת המבקרים הרבים מהארץ ומחו"ל העתידים לפקוד את האתר.®Parkways של סטודיו בטון נהלל מתוצרת ישראל פותחו ויועדו לשמש כמרצפים המשולבים בטבע בהיותם עשויים מתערובת אגרגטים מקשית ידידותית לסביבה, עם קיימות גבוהה, המאפשרת השתלבות עדינה של האדם בסביבתו.
הקונספט הרעיוני שהנחה את מתכנני הפרויקט היה החיבור בין שמים לארץ ובין אדמה לחלל.

המבנים השבילים והרחבות תוכננו על פי שיקולים נופיים ואקולוגיים ויושמו ביצירתיות וברגישות רבה לסביבה תוך שימור מקסימאלי של הנוף המדברי הבראשיתי והמערכת האקולוגית הקיימת. שבילי ®Parkways של סטודיו בטון נטמעים בסביבה הקסומה כמו נבראו בה והיעלים פוסעים עליהם בנחת כאילו היו שם תמיד. השבילים זורמים בטבעיות בתוואי ההר בטקסטורה פראית, ישתנו מעונה לעונה ויחליפו גון וצורה כצבעי הרמון אשר יספגו בהם.
פרויקט מרכז המבקרים במצפה רמון מציג את סיפורם של הטבע, המכתש, האדם במדבר והחלל כמכלול והינו מפעל חינוכי ואתר הנצחה חווייתי ומרגש הבנוי ברמה בינלאומית גבוהה ועשוי לקדם את התיירות במצפה רמון .

חזרה ל ™Parkways – חיפויי קרקע אקולוגיים